Cinsellikte Memnuniyet

Ülkemizde ve dünyada cinselliğe verilen önem oldukça yüksek seviyededir. İnsanlar, zevk almak veya duygularını enlerde yaşamak için seks yapma ihtiyacı duyarlar. Bu ihtiyaca cevap aldıkları sırada ise memnuniyetlerinin en yüksek seviyede olmasını arzularlar. Erkek için de kadın için de memnuniyet oldukça büyük bir durumdur ve bir cinsel ilişkide bu yoksa zevk almak imkansıza yakındır.
Stresten Uzak Durun
Seks sırasında veya seksten hemen önce stresli bir şeyler yaşamışsanız bundan hemen uzak durun. Örneğin, ön sevişme safhasında kadınsanız aklınıza selülitleriniz gelmiş olabilir, çirkin olduğunuzu düşünebilirsiniz. Erkekler ise bu safha sürerken sikinin küçük olabileceğini düşünebilir. İşte bu tarz isanı strese sokacak şeyler düşünüldüğünde, memnuniyet de bir sonraki aşamada azalmaya başlıyor.
Kendinize Güvenin
Sex sırasında insanın kendisine güvenmesi ona %100 memnuniyet sağlamaktadır. Öncelikle, özgüveni olan insanın cinsel ilişki sırasında daha etkin ve daha istekli olduğu bu da partnerine memnuniyet kattığı görülmektedir. Güveni sadece cinsel ilişkide değil, hayatınızın her alanında bulundurduğunuz takdirde başarıya ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. Bu konu hakkında yazılmış yüzlerce kişisel gelişim kitabı mevcuttur.

cinselliktenmemnuniyet.jpg (640×339)
Konuşmaya Özen gösterin
Seks sırasında konuşmak, insanın daha fazla azmasına neden olabilir. Tabi, günlük hayattan veya yaşadığınız sıkıntılardan bahsetmeyeceksiniz. Yaptığınız olay ile ilgili azdırıcı cümleler kullanmak, partnerinizle konuşarak onun da azmasını sağlamak cinsellikte memnuniyetin kapılarını aralamaktadır.
Erkeklerin sadece kendilerini düşünüp seks sırasında kadının ereksiyonunu görmezden gelmesi, karşı cinste soğumaya sebep olmaktadır. Fakat konuşmaya özen gösterirseniz, kadınlarımız hiçbir zaman böyle bir düşünce içine girmeyecektir.
Ağrılardan Uzak Durun
İş veya başka sebeplerden dolayı bir halsizlik var ise üzerinizde veya ağrı hissediyorsanız olabildiğince cinsel ilişkiden uzak durun. Çünkü bu memnuniyetsizliğinizi arttıracak aynı şekilde karşı cinsin de yaptığı olaydan memnun kalmamasına sebep olacaktır. Bu husus çözülemeyecek türden problemlerdir. Bir örnek vermek gerekirse, kırık bacak ile seks yapmak iki tarafı da yeterli miktarda tatmin etmeyecektir.
Sahtelikten Kaçının!
Kadınların hemen hemen yarısının cinsel ilişki sırasında yalandan orgazm taklidi yaptığı görülmektedir. Bunun fark edilmesi ile karşı tarafın da zevk almasının önüne geçilmektedir. Orgazm sesleri çıkarmak çok zor değildir fakat içten şekilde gelecek bu seslerin partnerinize katkısı gözle görülür derecede olacaktır. Duyduğu sesler onu daha da ateşli, azgın bir birey haline getirecektir.
Birlikte Zaman Belirleyin
Ne zaman ilişkiye gireceğiniz konusunda ortak bir paydada buluşmayı unutmayın. Çünkü ne zaman olacağını bilmeden yapılan bir seks sonucunda, hazırlıksız yakalanan birey her zaman daha stresli olacak ve yukarıda anlattığımız gibi stresten dolayı boşalmadan soğuyacak, cinsel memnuniyetsizlik elde edecek.
Yukarıda anlattıklarımızı özetlemek gerekirse, seks sırasında insanların birbirini tatmin etmek için çaba harcaması iki tarafın da sonunda cinsel memnuniyet kazanmasına neden olacaktır.